זה הזמן לנשום עמוק ולצלול למעמקים אותם מעמקים שאליהם לא נוכל להגיע אחרת.. (סוגסטיה) הסתכלו על התמונה בפינה הימנית התחתונה, רוב ההכרות שלנו עם היפנוזה קשורה לכך שנחשפנו אליה במסגרת קולנוע, מופעי בידור מצולמים וכדומה. אולם אין זה כך היחסים בין היפנוזה לטיפול נפשי מתקיימים במשך כשנים רבות . למעשה בשלהי המאה ה-19 פרויד חוקר וכותב במסגרת פוסט-דוק אצל ז'אן-מרטן שארקו בפריז, בה הוא לומד על היפנוזה ומטפל בטכניקה ההיפנוטית לצד ברויר. גם היום במקרים רבים נעשה שימוש בהיפנוזה כדי לטפל במקרים שונים. מאמרו של נחי אלון בפסיכולוגיה עברית "מדוע ללמוד היפנוזה גם אם לא תהפנט איש" עורר את סקרנותי במאמר זה הממליץ למטפלים ללמוד היפנוזה גם אם לא ישתמשו בה בפועל משום שהטכניקה ביסודה יכולה לתרום גם לטיפול קונבנציונאלי המבוסס על שיחה. למעשה מטפלים רבים משתמשים כחלק מהטיפול במטאפורות וגם בסוגסטיות. אם כך, אז מה בעצם ההבדל?  כדי להבין יותר  פגשנו את  ד"ר יוסי אדיר ושוחחנו איתו על היפנוזה על ההבדלים והדמיון בינה לבין סוגסטיות ומתי השימוש בהיפנוזה מועיל לטיפול. ומה ההבדל בין היפנוזה במופעי בידור להיפנוזה בטיפול (ויש הבדלים רבים). יוסי הוא סגן יושב ראש האגודה הישראלית להיפנוזה, פסיכולוג קליני מומחה, אשר מעבר להיותו מורשה להיפנוט ולהוראה מדעית, מרצה ומנחה סדנאות בנושא ההיפנוזה אותה הוא משלב עם כלים נוספים כמו היפנוזה במים, שילוב נשימה והיפנוזה, מוזיקה והיפנוזה, מסע אל עולם הרגשות ועוד.

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט נוצר ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.