יש טיפול פרטני בשיחה ויש כזה באומנויות או בדרמה, יש טיפול סיביטי ויש טיפול קבוצתי, וגם קבוצתי בפסיכודרמה וגם זוגי ומערכתי ומשפחתי ומיני ועוד ובכולם יש מטופלים ומטפלים. ויש טיפול אחר – טיפול קהילתי שנקרא תאטרון פלייבק טיפולי – אין זה אותו מופע מוכר בתשלום שבאים אליו כדי לצחוק ולהתרגש , אלא זהו טיפול קבוצתי המאפשר לחברי הקבוצה המשתתפים בו לשחק וליצור ובתוך כדי כך לגלם את חייו ורגשותיו של האחר המשתתף יחד איתם באותה הקבוצה וגם לחוות כיצד חוויות חייו רוקמות צורה ותוכן על ידי האחר. הטיפול נוצר ע"י ג'ונתן פוקס שהיה פסיכודרמטיסט וחשב על כך שטיפול (בדומה לפסיכודרמה) יכול להיות לא רק "טיפול" אלא גם מהנה, מסעיר מרגש ומלכד בודדים לכדי קבוצה בעלת מטרה משותפת ובעלת יצירה ככח מניע לחיים עמוקים ומשמעותיים.  עמי צביאלי שהוא מטפל בפסיכודרמה מנוסה  ומנחה פלייבק הוא בוגר התוכנית של רונן קובלסקי מהמכון לפסיכותרפיה בתאטרון פלייבק  ומספר לנו על טיפול שהוא משהו אחר לגמרי. האזנה נעימה

לספוטיפיי :  http://bit.ly/israeli-spotify

לאפל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-apple

לגוגל פודקאסט : http://bit.ly/israeli-google

להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy

הפודקאסט נוצר ע"י אלון ישראלי מטפל בפסיכודרמה מתל אביב ואיתן גילור מילר מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי.

נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.