אני מציע סדנה חוויתית לארגונים שמיועדת לשפר את התקשורת הבנאישית בארגון , להפוך את סביבת העבודה לנעימה יותר תוך כדי חתירה להשגת היעדים והמטרות האישיים והארגוניים. מוזמנים לשתף את הפוסט מי שסדנא כזו יכולה לשפר את חייו ואת חיי העובדים שלו כמנהל וכאיש HR.

עד לפני מספר שנים חבשתי שני כובעים. בחלק מהזמן מנהל ומנכ"ל ובחלק אחר מטפל נפשי שפוגש מטופלים במגזר הציבורי ואחר כך בקליניקה. בתוך כל אחד מהכובעים שחבשתי הבאתי סט אחר של יכולות ותכונות שהתאימו לתפקיד אחד ולא לאחר.

כמנכ"ל יכולתי לראות את העובדים שלי משתפים פעולה, משיגים יעדים שהם גאים בהם, גאים בעצמם בחברה או בצוות אבל גם ראיתי צוותים מסוכסכים, עובדים מוכשרים מאוד שרוצים לעזוב (וגם עוזבים בסוף) משום שהם מרגישים לא במקום, שלא רואים אותם, שלא מקשיבים להם. פעמים רבות, זו לא הייתה המשכורת שקיבלו אלא היחס והתקשורת שפיתחו עם מנהלים ועמיתים שגרם להם להרגיש ראויים מועילים ובמצב שכזה רובם נתנו מעל ומעבר להוכיח את הקרדיט שקיבלו. כל זאת יכולתי לראות מכובע המנהל מטבע הדברים היכולת שלי לעבוד על פרטי הפרטים ועל הניואנסים שקשורים לתקשורת הבינאישית הייתה מוגבלת משום שהייתה קשורה לכובע "המטפל" שאותו מטבע הדברים יכולתי להביא בצורה מוגבלת בסביבת העבודה.

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו, כל משפחה אומללה – אומללה בדרכה שלה." המשפט המופלא הזה של טולסטוי מתוך אנה קרנינה משקף את החוויה הזו של חיים בתוך משפחה או קבוצה. ונכון, חברות וארגונים הם לא משפחה (למרות הפרסומות של סלקום שמנסות לשכנע אותנו בכך) יש להן יעדים, ועובדים ותקציבים וגם גיוסים ופיטורים. יחד עם זה ובתוך כל זאת את רוב שעות הערות שלנו נבלה בתוכן, ניצור חברויות מופלאות, נגשים חלקים בתוכנו וגם נתקל בקשיים וקונפליקטים.

"ומה אם.." שאלתי את עצמי אז בכובע המנכ"ל, עובדי יכלו לחוות , להביא את, לדבר על, ולהתנסות בדפוסי תקשורת אחרים , מועילים יותר, מקדמים יותר כאן בתוך החברה, כדי שבמקום להשתבלל ולהסתגר, להרגיש שהם ממצים 50% יכולותיהם יוכלו להבין ולהרגיש את נקודת פריצת הדרך המאפשרת סוג תקשורת אחרת בתוך הארגון?

ומשום ששאלה זאת הטרידה אותי החלטתי ליצור סדנא שכזו, שאליה אני מגיע בכובע המטפל שלי . סדנא חוויתית, משחקית, מאפשרת ומסקרנת המאפשרת לעובדים בארגון, להביא את עצמם את דפוסי התקשורת שלהם, את הצרכים והרצונות שלהם , יחד עם המחסומים והקשיים. הסדנא שיצרתי משלבת התנסות חוויתית מעולמות הפסיכודרמה יחד עם תיאוריות אירגוניות אפקטיביות לשיפור התקשורת הבינאישית בתוך ארגון. מוזמנים ליצור קשר בפרטים המופיעים בברושור המצורף.

סדנת תקשורת מקדמת לארגון